Salı, Ocak 13, 2009

Okurum..

Deep Purple geliyor, Sometimes I Feel Like Screaming dinlerken ölebilme ihtimalimiz de mevcut ya, neyse.. Bugün hallettik o tez işini, son 2 sınav kala, resmen Muğla'dan İstanbul'a gitmek için saniye sayarken, ve içmezken, ve okumazken, sadece Sparklehorse dinleyip Çarkıfelek izlerken ve artık sıkkınlığın son raddesindeyken, böyle saçmalama isteği tavan yapmışken, Akyaka güzelken, İstanbul'a gittiğimde yapacağım ilk iş bir balık ve akvaryum almak olacakken, ders çalışmam gerekirken, kitap okumak ve ucuz şarap şişeleri koleksiyonu yapmak isterken... aslında en çok gittiğimde kar yağsın istiyorum yahu, berisi yalan. Böyle lapa lapa ama, kestane filan da yiyebilirim yağışına bakarken; sahlep içer, çok eski gazetelerin üzerine oturur, evin salon perdesini sonuna dek aralamasını söyleyip anneme, bahçeden "eheheh" diyebilirim. Olmalı bunlar.

Kahve için. Kahvenize kar düşmesi için kahvenizi dışarıda için. Woody Allen'a çok kızmayın ama bidibidi konuşmaktan da geri kalmayın. Mesela beni sevin. Bilmem; benimle Yeniköy Parkı'nda Skol içip basketbol oynayın. Uğur'un dediği gibi: "Saçların ne biçim kabarmış lan!" deyin. Vita yağ tenekelerini, trenleri (elbette, ekspres dahil), vapurların kenar kanapelerini, 'kışın kediler'i dikkatle izleyin. Gece ağzında yumurta taşıyan bir sansar görürseniz ışıkları kapayın ve gözlerine bakın. Otobüslerde bazen ters koltuklara oturun ki birsürü fark etmediğiniz detayla zaman geçirme fırsatı kazanın. 2211' e "Artis!" yazarak Wereyda'ya gönderin.

Okuyacaktır.

5 yorum:

karyağdırmagücümyalnızbenimvar dedi ki...

sevgili tren değil tiren, artis değil artiz weren. senin balıklarını pişirip yeme hedefi güdüyorum. öyleyse weren bizi diskoya götür. öyleyse weren bizimle otobüste ters otur. öyleyse weren bizimle sıra gecesine katılıp klişe sırala. öyleyse weren şu sansarı bize açıkla. öyleyse weren bize artiz yazıp gönder, vallahi okuruz.

Zeytinyağlı Börülce ya da Muhterem Tenkitçi dedi ki...

okudum
kıh kıh : P

soida dedi ki...

buralarda güzel şeyler yazılı olsun..
hepimizin saatleri saydığı zamanlarda özellikle.

o vakit daha bi zevkle okunacaktır.

Wereyda dedi ki...

zaten güzel şeyler yazıyorum.

Böcek dedi ki...

evet fikrim geldi kesnlkle bende gelecem seninle:Pp