Cumartesi, Ağustos 23, 2008

Yol Şarkıları I..

Baktım ki hep yollardayım, civelek gibi, bir orada bir buradayım; fütursuzca gidiyorum.. O yollara şarkılar, şiirler, kitaplar yarenlik ediyor bazen; biraz da mola yerlerindeki tarifsiz bunaltı, hissizlik, açlık ve zırlayan çocuklar.. Susurluk'ta berbat tost; feribotta mide ekşiten kahve; uyku kokan ağızlar otogarda ve ağrıyan omuzlar sonra.. On'çün şarkılar pansuman niyetine, Akın Akın Anadolu tadında, şöyle:

6 yorum:

KRISTENSENN dedi ki...

susurluk'ta berbat tost ve mecburi uyku birliktelikleri ama feribotta da alabildiğine deniz ve gemiler ve rüzgâr ve. tamam bi de kötü kahve.

Wereyda dedi ki...

Susurluk'a ne zaman ve hangi saatte gidersem gideyim; aç, uykulu ve sinirli oluyorum. Sonra kapi karışık alıp, sigara ile yarım saati yiyorum. Susurluk'a inanmıyorum ama bir kapi karışık var. : )

Sidikli Kontes dedi ki...

Yanında ne olduğu pek önemli değil aslında; hep elinde o sigarayla zaman sömürmece.. Mojito dedim yaranamadım.. Tekila savaşı dedim, kontesler o kadar içemez dedin.. Arjantin tokuşturmada birinciliğim var, bakalım buna ne diyeceksin :)

Wereyda dedi ki...

Yanımda ne mi vardı?
Bir bayan, "yer değiştirebilir miyiz?" dedi, "neden?" dedim, "ayağım sakat, sağ ayağımın koridora bakması lazım" dedi, "peki" deyip başka bir kadının yanına geçtim.. Host, bu başka kadına, bana razı olup olmadığını sordu, kadın başıyla onaylayarak "yo hiç sorun değil ehi ehi" dedi. Ve o kadın yol boyunca omzumda uyudu. Bladi hel!

Size gelince kontes,
her halükarda sizi derbeder ederim de alkol konusunda, o da ringe çıkarsam. :)

KRISTENSENN dedi ki...

İçmek konusunda hiçkimseyi heder edemem belki ama kapi karışık kadar nimet addedilebilecek bir lipton ays ti şeftali var ki, yolları çekilir kılar, nefesleri serin eyler ve dakika geçmeden dibini bulabilmeye de imkân tanır. Bana çok yardımı dokunmuştur. :)

Not: Bence Susurluk haritadan, ya da hiç olmadı İzmir yolunda mecburi durak olmaktan çıkarılmalı.

Wereyda dedi ki...

Susurluk için ne desem az, ne sayıklasam onu tanımlamaya yetmeyecek. Haritadan çıkarılması Türk Dil Kurumu'nu da rahatlatacaktır. :)

İçmek konusuna gelince, kimseyle yarışmıyorum efendim, sadece uyarıyorum. :)