Pazar, Haziran 01, 2008

Zurnada Aranan Peşrev..

Mümkünse ben aşıkken sesiniz çıkmasın.. Şehrin tüm sokak lambaları sönsün ve billboardlardan belediyelerin o "Bu kadar zamanda şunları başardık" kabilinden zırva afişleri kaldırılsın. Köprü geçişleri ücretsiz olsun. Megafonlardan ahaliye Yann Tiersen dinletilsin..

Mümkünse ben kendimi bilmezken, kendini bilmezler bilgiçlik taslamasın.. Tasmalarını kuyruklarına takıp gece köpekleri, kaldırım şarapçılarına "hav!" formatında şiirlerini okusunlar. Tinerciler dövülmesin, enjektörlerini yastığımın altına saklamasın gencecik kızlar. Milliyetçi Hububat Partisyonu el ilânları dağıtarak Kamboçya 'milli' halkı için düzenlenecek pilav gününde 'Birinci Tradisyonel Kurtlu Doğum Haftası' konseptli açılış konuşmasını Baş-Bug Kurtlu Elma'nın yapacağını el ilânları ile tekzip etsin. Bülent Ersoy iki dakka delikanlı olsun. Asabımı bozmasın.

Mümkünse ben slow motion olduğumda İstanbul trafiğine hareket gelsin.. Ev sahipleri muhabbet kuşlarıyla muhabbetin en koyu yerindeyken elektrikler kesilsin. Şöyle olsun, böyle olsun. Salatamda sirke olmasın.

Mümkünse ben intihar edecekken ipim kopmasın.. Küçük çocuklar ilâç kutularına erişebilsin diye Porof. Zihni Sinir tarafından aktinidyadan yapılacak bir ip merdiven ile onun 404 ile yapıştırılacağı midi buzdolapları furyası yaratılsın. Yalnızca savaş suçları ve onların görümcelerinin alınacağı etnik jazz barların kurulması için Kanun Hükmünde Kararname çıkarma fikrine gensoru önergesinde bulunacak 'sağ bacağı şarapnel yarası çocuklar'a bira dağıtılsın. Bırakılsın da çocuklar biraz çocuk olsun. Cenazelerinde son kullandığı aşkın prospektüsü okunsun aşırı sevgiden ölenlerin, ruhları şad olmasın, ne olacaksa olsun. Çayımda 2 şeker olsun.

Mümkünse ben ishal olduğumda şehrin kanalizasyon sistemi bozulsun.. Mutluluk arayanlara kartografya dersi verilsin. Asabım bozulsun. Uzaktan kumandanız bozulsun. Son yediğiniz çikolata bozuk çıksın. Elma dersem çıksın. Sinirim tepeme çıksın. Yüksek olsun o tepeler.. O tepelere ev kurulmasın. Her yerde Evkur olmasın. Yerine Evboz olsun.

Mümkünse bu gece yakınlık bakımından çok yakın, uzaklık bakımından çok uzak bir köyde Sigur Ros konser versin. Tüm hayâlbazlar eriyip buharlaşsınlar, karıştıkları hava bedava olsun. E olacaksa suyundan da olsun. Dünya ile Mars evlensin. İlk çocuklarının adı Yards olsun. Onun kapladığı hacme yerleşelim tüm insanlık olarak. Tarih yeniden yazılsın diyorum; hamili kart yakınım olsun.

Mümkünse bunları okurken sen,
biraz tütün kolonyası ve nane limon eşliğinde korunmasız ilişkiye gir aklınla.
Okuduklarını unut. Yazdıklarımı hep hatırla.


- Sen de şu parçayı bi' değiştir artık Hz DJ!?

1 yorum:

ddarko dedi ki...

Meg Ryan bana gülümsesin, Emily Mortimer öpücük versin, iki kere iki dört etmesin, çocuklar zillere basıp kaçsın, sinemadan ve minimalizmden nefret eden birisine zorla Satantango izletilsin, sonra da Gus Van Sant toplu gösterimi yapılsın, imam efendi ezanı sevip de kavuşamayanlara ithaf etsin -tövbe tövbe-, bütün insanlık Mahabharata'yı okusun, uçan halım olsun, trafik derdim olmasın, yediye yedi halı saha maçı yapılsın, ceza sahası ile orta saha arasında bir yerlerden, rakibimin sağ omuzunun üstünden kalenin küçük bir parçasını gördükten sonra çektiğim şut ağlarla buluşsun, izleyen herkes beni alkışlasın, götüm tavana vursun, at götüne kelebek konsun, hayvanların katil olduğunun anlatıldığı filmler çekilmesin, Eş Pikaçu'yu seçmesin, Tsubasa Türk vatandaşlığına geçip A milli takımda oynasın, Ryan Gosling hep bu ayarda gitsin ve isterse canımı yesin...