Cuma, Temmuz 20, 2007

Deneme 1

(Birbirleriyle kankardeş olan vampirlere küstüğünü hatırlayan adam portmantonun önünde cekedini iliklemekte.. Uzak şehirlerden geldiğini iddia eden kadının güncesi masanın üzerinde.. Sayfalarının arasında kurutulmuş arkaik ormanlar. Damarlarında H. dolaşan kız, tırnaklarını yemekte.. Bu gece hiç sabah olmayacak! -Fonda, 22: The Death of All The Romance-Bahçedeki mazgala düşen sigara, büyük bir yer sarsıntısı ile söner. Muazzam gri. Muazzam telâş. Muazzam öfke. Tencerede bir erkeğin beyni kaynamakta ve beyin-omurilik sıvısı sarı, koyu kıvamıyla su yüzeyinde belirmiş.. Hava sıcaklığı 150 Kelvin! -Alaskan Pipeline, alacakaranlık düşleri- Son'yaz.)
Avuçlarınızda tarifi zor fesleğen aromaları, kesinlikle konuşmuyorsunuz. Lalettayin sessiz; amorf ve paçavrasınız.
Aşırı dozda aşk almış küçük kız. Adam, bedenini portmantonun önünde unutup da gitmiş. Kadının kesik kellesi güncenin üzerine düşmüş. Yanmış orman! Kaynayan su, taşmış. -Tom Waits, sallanan sandalyede yavru bir kediyi sevmekte; ona Edgar Allan Poe'dan bir şiir okumakta. Toz. Metal. (-She Has No Time-)
Başınızı keskin bir açıyla çeviriyorsunuz -tam ölüm radyan!-.. Yaa Baa da denilen, renkli, kalp şeklinde, küçük halüsinasyon haplarını ağzınıza götürüyorsunuz. "Sizi bir intihardan tanıyorum ben, belki yollardan"

Perde

Hiç yorum yok: